Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...
Jak na gympu - obrázek

Jak na gympu - obrázek

Gympa je vhodná do okraje klobouku, ozdob, šperků,... Natužená krajka se dá dobře tvarovat. Dočtete se o ní mnoho v nové knize I.D. Paličkování.

V nabídce v e-shopu ji má např. mARTina Vamberk.

 

Vaše otázky na gympu:

1/Zajímalo by mě jak se to při používání krajky chová? Nemůže se stát, že jako drát v kraji se může pomačkat a pak už se nedá narovnat a krajku to při používání spíše znehodnocuje? Jaké máte zkušenosti?

2/Gympu mám koupenou, ale ještě jsem z ní nic nedělala. Viděla jsem ale pěkné věci u Mileny Malinové a chci taky něco zkusit. Radila nám - konečky gympy, než se začne paličkovat, zakápnout herkulesem, aby se nitě netřepily. Když se dělá třeba prostorový květ, nastříhat si ji na menší kousky, podle jednotlivých lístků květu. Konečky zatočit do spirálky a udělat z nich středové pestíky

3/Jak se u gympy spojí konec se začátkem? Když by se dala do okraje, např. u něčeho kulatého, tak se začátek s koncem musí spojit. Ale jak?

...Gympu používá Iva Domanjová ve své druhé knížce do květinových ozdob.Vypadá to moc pěkně,má z přebytečných konců udělané ozdoby na květu a není potřeba jinak tužit.

ODPOVĚDI

Gympa se na paličky n e n a v í j í -
a do krajky se vkládá jako obtahovačka - viz nová kniha ID str. 98 a dále.

Před prací si podle podvinku odměř potřebnou délku a přidej 5 - 7 cm na každý zamýšlený začátek a zamýšlené ukončení ozdobnými sprirálkami nebo bambulkami.

Ještě před střihnutím kápni herkules mezi prsty a těmi poťaplej místo, kde budeš stříhat. Zajistíš tak, že se nebude třepit vlákno z gympy. Nechej před střižením zaschnout.

Pokud použiješ v práci gympu jednu, máš dva konce, které z krajky trčí. Proto se můžeš rozhodnout pro pohodlnější práci s několika kratšími kusy, ale vždy přidat na oznobné spirálky. Bude v práci více spirálek.

Na začátku práce připevni gympu nad podvinek (5-7 cm) dvěma špendlíky tak, abys gympu nezničil(-a). Pak gympu drží krajkovina.

S gympou se musí naučit pracovat, ale stojí ro určitě za to. Pokud použita místo krajového páru, opatrně s utahováním vodivé. Mně pomohly i pomocné špendlíky. Těmi jsem podržela vodivý pár tak, aby mi sevřený neotíral - a tím neničil - gympu.

Měla jsem vyhlášen kurz, ale bylo málo zájemců.

Za gympu taky netahejte - můžete "strhnout" návin vlákna!!!

květy v knize ID jsem i přes použití gympy tužila chemií (viz str. 62)

Není potřeba spojovat - je vhodné ukončit dříve uvedeným způsobem.

Pokud však nechceš využít této přednosti, na začátku by neměl být problém. Uděláš první řadu, gympu ohneš a v krajkovině můžeš pracovat přes několik řad zdvojenou gympou. Pak gympu odstřihneš a pracuješ s jednoduchou. Na konci bych to zkusila řešit obdobně - pracovat chvíli s ohnutou dvojitou gympou, ale v poslední řadě bych to proháčkovala, aby gympa držela s krajkovinou.

15.12.2010 05:56:10
lemul

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9850 | 34%)
Ne (9401 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one