Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...

Jak tužíte krajku?

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6857"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Moc dlouho se už pídím po programu na kreslení podvinků na PC. Našla jsem knipling od. P. Pónisch, ale nedokážu ho objednat. Vyplním nacionále i zadání a potvrzovací email prostě nepříjde. Moc moc prosím o radu, Děkuji st, Juhasovásmileysmiley
Moc dlouho se už pídím po programu na kreslení podvinků na PC. Našla jsem knipling od. P. Pónisch, ale nedokážu ho objednat. Vyplním nacionále i zadání a potvrzovací email prostě nepříjde. Moc moc prosím o radu, Děkuji st, Juhasovásmileysmiley
Tužím asi trochu netradičně, ale funguje to ... používám obyčejný, nejlevnější lak na vlasy. Pokud se to nepřežene, ani špendlíky "nepouštějí rez" :o)
Bingo, napaření snesou právě pouze kvalitní lněné nebo bavlněné nitě,pokud použijete cokoliv efektního, vlnu, hedvábí, lurexy, gympy, tak pozor!!!! Samozřejmě nelze napařit kůže, papíry, přírodniny apod. Pozor na Anchor Metalic, ten nesnese žehlení obecně ....
Já jsem krajky vždy tužila pouze "smraďochem". Teď použiji čistý kus látky lehce namočený v alba efektu - ten překryji dalším suchým hadrem a to celé přežehlím horkou žehličkou. Nakonec celé opět přežehlím přes suchý hadr. Pravdou je, ale že já paličkuji většinou z bílých obuvnických nití a ty snesou napařování bez újmy na niti :-)
bubasaurka
Já tužím 40 let všechny své krajky chemií. Nikdy jsem žádnou krajku nenapařila, tento způsob mně osobně nevyhovuje, protože pro svou tvorbu často používám materiály, které napaření nevratně poškozuje. Tužení je věc zkušenosti, záleží na každé krajkářce, jaký způsob si osvojí a jaký jí vyhovuje. Nic nelze dopředu zavrhovat, způsoby mohou být různé. Je však nezbytně nutné mít krajku před dokončením dobře upaličkovanou, tužidlem, byť sebelepším, se tyto chyby nenapraví.
Netužím skoro vůbec,pokud se krajka dobře udělá tak to moc potřeba není.Hotovou krajku přežehlím a když už tužím,tak pouze prostorové věci a to smraďochěm(polystyren + perchloretylen)Teď už asi nebudu tužit vůbec,hodlám začít používat gympu na kytičky,bižuterii a prostorové věci.
Když krajku dokončím, pokryji mokrým hadrem a přepařím žehličkou. Poté nechám uschnout (nebo vyfénuji) a v případě potřeby natužím perchloretylenem smíchaným s polystyrenem. Zkoušela jsem i lepidlo Herkules s vodou v poměru 1:1. Také to nebylo špatné.

Ale někdo tvrdí, že při správném utahování není tužení krajky potřeba. Prý po letech tužidlo na krajce zežloutne, a tím ji vlastně znehodnotí. A jak tužíte (netužíte) vy?
12.12.2013 19:32:06
lemul

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9850 | 34%)
Ne (9401 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one