Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...

Vratná spojka

Vratná spojka - obrázek

Vratná spojka - obrázek

ZDÁ SE TO BÝT TROCHU ZVLÁŠTNÍ TERMÍN PRO PALIČKOVANOU KRAJKU, ŽE....? Také se používá výraz SPOJKA S DÍRKOU.

ŽE BY NĚCO S AUTY?......no asi když v autě dupneš na spojku a pak pustíš pedál, takže se to vrátí zpět do původní polohy, ne?

NE, TO OPRAVDU NENÍ TO PRAVÉ OŘECHOVÉ.......O tom co je to vlastně vratná spojka je se můžete dočíst v dalších řádcích. Jsou to především texty děvčat z naší diskuse. Je jich tam více proto,  protože každá má svůj výklad a každý to může pochopit z jiného popisu. 

 

ÚTRŽKY TEXTŮ DĚVČAT Z DISKUSE:

1/ Vratná spojka je plátno - ty samé páry paliček zkroutit a pak je zpátky projet plátnem. Mělo by to tak být: špendlík se píchá doprostřed, pak tam vznikne takové očko a zpevní krajku.

2/ Představ si, že máš dva pruhy plátna a kždý má svůj vodivý pár. Uprostřed je chceš spojit a právě tady se používá vratná spojka. Vodivé páry projedeš, píchneš špendlík a zase projedeš plátnem. Vodivé páry se vrací zpět.

3/  Tato technika je stará-tedy "vratná spojka", název je novodobý.
Tato technika se používAla u metrové krajky v půdici právě pro efekt dirky-očka. Mimo jiné jsem ji používala u vývojových vzorů, které jsem paličkovala pro Ústředí lidové umělecké výroby v Praze. Jana Štefková

VY OSTATNÍ MŮŽETE REAGOVAT DO DISKUSE POD PŘÍSPĚVKEM:)

Paní I.D. děkujeme za 1. příspěvek, kterým vše uvedla na pravou míru. Jak píši, každý má svůj styl textu, od někoho to člověk pochopí, od někoho ne.

10.01.2011 19:27:41
lemul

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9850 | 34%)
Ne (9401 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one