Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...

Zase jsme o několik měsíců starší a zase máme splněnu jednu zářivě zvýrazněnou položku v diáři, a to návštěvu podzimních krajkářských trhů v Praze v Jindřišské ulici

Z hlavního nádraží je Gymnázium v Jindřišské opravdu za rohem. Stánek s vykrajovány,  v přízemí pod schody, je již na těchto trzích tradicí.  Po nezbytném vstupném nás čekala tři patra chodeb a učeben plných stánků a  lákadel všeho druhu.

Já, srdcem krajkářka, jsem se držela zuby nehty, abych znovu nenakoupila příze a doplňky, které budu opravdu nutně potřebovat, až dodělám své rozpaličkované resty...  

Pak ale mé nové období korálkování dostalo přednost před paličkováním a  já si udělala radost cívkou drátku, několika sáčky dlouhých zlatých korálků na vánoční hvězdy.  Došlo ale také na frivolitkový člunek - té paní to šlo tak snadno od ruky a jaké dělala krásné věci!  

Nesměl  ale chybět alespoň  jeden podvinek na paličkování - čínský drak pro štěstí. A při zápisu na kurz ve druhém semestru ve spolku VSUŘ jsem si přibrala podvinek květů na OIDFu. Nakonec 3D háčkovaný motýlek pro štěstí, ne větší než pětikoruna.

Na trzích bylo zastoupeno mnoho krásných rukodělných řemesel. Krajky byly paličkované, šité, frivolitkované, háčkované. Nemálo bylo i stánků s  výrobky pletenými  a tkanými, malbou na hedvábí, patchworkem, batikou, šitými  hračkami, pletení z papírových ruliček, řezbářství, šperkařství, sklo….  Samozřejmostí  byl  i prodej pomůcek a materiálů pro všechna zmíněná předváděná řemesla.

A co bylo pro mne nejpříjemnější?  No přeci setkání s mnohými svými známými -  některými jako prodejci, jinými  jako návštěvníky.

Opět (jako z každých trhů) plny dojmů a inspirace odcházíme k nádraží a kupodivu nedobíháme vlak, jak bývá zvykem. V pohodlí vytopeného vlaku prohlížím obsah digitálního fotoaparátu - jaké se mi podařily úlovky. Některé z nich vám nabízím k prohlédnutí, bylo to opravdu krásné a těším se zase na další setkání. Vždyť jen Mikuláš, Vánoce, Silvestr, Tři krále, Hromnice, Velikonoce a zase tu budou Jarní krajkářské trhy v Základní škole na náměstí Curieových.

Přijďte se i vy podívat a pokochat, stojí to zato!

 

Jana  Jiroušková

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9851 | 34%)
Ne (9405 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one