Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...
Krajkářské slavnosti ve Vamberku jsou pro mnohé z nás událostí na kterou se těšíme celý rok. Ani ten letošní nebyl žádnou výjimkou. Trhy probíhaly poslední víkend v červnu 26.-28.6.2009.
Vždy se na ně moc těšíme, protože pro některé z nás je to jediná příležitost jak se prezentovat, setkat s ostatními krajkářkami (nejen z naší diskuse) a některé z nich poznat osobně. Letošní krajkářské slavnosti se ještě nesly v duchu 1. Krajkářského Netklubu. Celou organizaci si na svá bedra vzala jedna z nejiniciativnějších z nás – Hana Humlová z Nebeské Rybné. Zamluvila pro nás menší kóji, měly jsme i štěstí na „plac“ – přímo uprostřed, viditelné od hlavního vstupu. S Hankou jsme se domluvily, že jí přijedu ve čtvrtek pomoci nainstalovat krajky do našeho stánečku. Protože mám malého chlapečka, kterého plně kojím, vzala jsem ho samozřejmě s sebou - byly mu 4 měsíce. Dalo nám docela dost práce umístit krajky tak, abychom návštěvníky při prvním pohledu zaujmuly. Myslím ale, že se nám to nakonec podařilo. Svoji pomoc při „provozu“ ve stánku nabídla Věrka Křížová z Chlumce nad Cidlinou, která přijela v sobotu a vydatně pomáhala Hance při hemžení u stánku celý den. Musím říci, že byly okamžiky, kdy bylo u stolku opravdu „narváno“. Zaznamenaly jsme ale menší účast vystavovatelů i návštěvnost než v předchozích letech.  Sešly se totiž prestižní výstavy dvě na tento víkend, a to Mezinárodní setkání krajkářek v Prešově. Ale i tak jsme byly s počtem návštěvníků u naší minigalerie spokojeny.
Z naší diskuse se na těchto trzích setkalo opravdu mnoho dušiček, některé z nás se viděly poprvé a všechny jsme měly z osobního setkání radost. Samozřejmě nemohla chybět ani závěrečná sobotní večeře a posezení. Hanka vše pro děvčata zamluvila na chatě Zdobnice, včetně noclehu. Škoda, že tam některé z nás nemohly být s nimi. Užily si tam hodně legrace a těší se na příští rok. Další parta děvčat byla ubytována v penzionu v Záměli. Je opravdu škoda, že ve Vamberku již není žádná příležitost k ubytování – zvláště v době krajkářských slavností. Určitě by bylo hodně zájemců o nocleh.
Své krajky k prezentaci poskytly Hanka Humlová, Jitka Kašková, Eva Vacková, Vlaďka Vavřínová a Kateřina Lipnerová. Je samozřejmé, že podle svých vlastních podvinků. Nemohu se nezmínit o tom, že Hančin syn Robert (kterému je nyní 14 let) paličkuje již od 6-ti let. Začal se učit v Rokytnici v Orlických horách pod vedením paní Fitzkové. Nyní chodí do kroužku paličkování v Javornici. Také měl vystavených pár svých krajek z dětských let, některé se – tuším – úspěšně prodaly. Děvčata měla připravena i podvinky k prodeji. Největší úspěch s prodejem podvinků svých krajek měla Vlaďka Vavřínová z Přelouče.
Tak to je krátce z letošního Vamberka, moc se těším na příští rok. Letos jsem se tam jen mihla každý den s Matýskem, ale příští rok se připojím k partě naplno. Musím podotknout, že hodné tetky z diskuse mu přivezly i dárečky a dokonce hlídaly jak o život. A za to jim moc děkuji.
Příští rok se chceme prezentovat již jako NETKLUB HERDULKY.         Věřím, že budeme mít přinejmenším takový úspěch jako letos. I když není nad radost setkat se s těmi, s kterými nás spojuje nejen společný koníček, ale také hlavně – u některých z nás – přátelství.
                                                          Lenka Müllerová
 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9851 | 34%)
Ne (9405 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one