Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...

Vamberk 2010 skončil, příprava na Vamberk 2011 začíná

Poslední červnový víkend se konalo pravidelné setkání krajkářek ve Vamberku, letos mezinárodní.
Náš klub Herdulky se připravoval také. Děvčata po celý rok pilně paličkovala a vytvářela podvinky, jen abychom se mohly něčím pochlubit. Protože je nás každým rokem čím dál víc, bylo pro nás dost těžké vybrat krajky a podvinky a  vytvořit konečnou úpravu stánku. Nakonec to dopadlo – jako vždy – klasicky:  vzhledem k množství práce v zaměstnání a v domácnosti jsme vše chystaly na poslední chvíli. Ještě štěstí, že některé z nás mají ochotné manžely, partnery, přítele a vůbec ty „silnější“ polovičky.
Ve čtvrtek jsme byly v Sokolovně nainstalovat krajky. Hned mezi dveřmi jsme se dozvěděly od zkroušených pořadatelů, že náš stánek a ještě tří další, se bude v sobotu večer přesouvat pryč, aby je mohlo nahradit molo pro módní přehlídky, která probíhala od 20,30. Kdo nechystal stánek, nepochopí. Vše rozbitné a načančané na stole a okolo muselo pryč, aby se to opět v neděli ráno nainstalovalo. Naštěstí máme dost šikovných Herdulek, které pomohly zabalit, připravit a zase rozbalit. K omluvě pořadatelů musím dodat, že za tyto útrapy jsme dostaly slevu na kóji.
V pátek se měly dveře pro návštěvníky otevřít v 15 hodin odpoledne, ale již půl hodiny předtím jsme zjistily, že davy návštěvníků už jsou vevnitř a bloumají kolem mnoha uzavřených stánků. Docela nás to zarazilo a zamrzelo – toto se prostě ze strany pořadatelů nedělá. Nikdo nikomu nic neoznámil, žádné oficiální a slavností zahájení se prostě nekonalo. Chvíle rozčarování z tohoto jednání přebil zájem návštěvníků o naši kóji.
U našeho stánečku se začaly tvořit davy, převážně návštěvnic. Probíraly a nakupovaly se podvinky, obdivovaly krajky a fotila naše malá expozice. Naše dušičky se tetelily blahem, když jsme viděly narůstající množství čárek za prodané podvinky. To se zase budeme moci rozšoupnout u jiných stánečků a nakoupit nitě, paličky, špuličky, špendlíky, nůžky, jiné podvinky, kalendáře a bůhví jaké ještě naprosto nutné věci pro naše vlastní tvoření.
Během soboty jsme se postupně setkávaly s našimi virtuálními kolegyňkami Herdulkami u stánku. Některé musely ještě ten den odejet, některé zůstaly a penzion Rampušák v Rokytnici v O.h. se stal naším nočním útočištěm. Personál tady byl velice vstřícný, milý a trpělivý s naší ukecaností a žravostí. Díky firmě AUDISBUS s.r.o. z Rychnova n.Kn. jsme se mohly přesunout malým autobusem z Vamberka do Rokytnice a v neděli ráno zpět, takže spokojenost byla, myslím, na všech stranách.
Máme radost, že se náš stánek líbil, potěšil a že i mnohé profesionální krajkářky a vystavovatelky se u nás zastavily, aby nám udělily mnoho dobře míněných rad pro příště. Pilně jsme si sepsaly seznam všeho potřebného – ovšem, jestli to všechno stihneme udělat tak, jak jsme si vymyslely, to je otázka času – nevím, nevím, jestli ten rok bude dostatečně dost dlouhý.
Tak vás všechny srdečně zveme v roce 2011 (sakryš, když to datum vidím, jak je to dlouho, kdy jsme si ve škole říkali – přežijeme rok 2000???) ke stánku Herdulek, který bude určitě plný nových krajek a podvinků a připravný pro vás, návštěvníky.
        Hana Humlová
02.07.2010 13:11:01
lemul

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9851 | 34%)
Ne (9401 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one