Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...

      … a je to za námi….. Jako mávnutím kouzelného proutku je víkend ve Vamberku pryč. Ty tři dny nám protekly jak voda mezi prsty. Všechno příjemné a milé vždy rychleji utíká, a to je škoda… Po dvou dnech, kdy jsem konečně stačila vydechnout, můžu ke Krajkářským slavnostem konečně něco málo napsat a poreferovat svoje zážitky.

Letošní vamberecké krajkářské slavnosti byly tak trochu jiné. Začalo to počasím – ačkoliv kalendář tvrdil, že je léto, skutečnost napovídala podzimu. Návštěvníků také bylo oproti jiným rokům méně – v neděli měli rozhodně vystavovatelé v sále převahu. Dokonce stánkaři před Sokolovnou asi raději zalezli za teplá kamna a tím pádem nevytáhli korunky z kapes návštěvníků před shlédnutím krajkové krásy.

Protože nás je hodně a jsme z celé republiky i Slovenska, musely letošní přípravy začít o mnoho dříve, ale o to důkladněji. Pro letošní rok jsme se rozhodly pro střídmost v expozici, a to se nám určitě vyplatilo. Méně je někdy více, a tento rok to pro nás platilo dvojnásob. V loňském roce jsme si pečlivě psaly poznámky, co zbývá vylepšit, poučily jsme se z oprávněných kritických připomínek a k instalaci krajek jsme přistoupily velmi zodpovědně. S heslem “V jednoduchosti je krása“ jsme pečlivě vybraly vystavované krajky V. Vavřínové, L. Holé, V. Tinkové, H. Humlové a nainstalovaly šperky I. Novákové a H. Pokorné. A protože jsme amatérky, které mají hromadu času na paličkování, neb je neživí; dvě z nás, L. Voborníková a L. Holá navrhly, nakreslily a upaličkovaly krásné logo specifické pro náš klub.

Letošní „novinkou“ u nás byly určitě šperky paní Irenky Novákové, které měly velký úspěch a obdiv návštěvníků. Také se líbily masky, vyhlášené jako soutěž časopisem Krajka. O poznání méně byl zájem o podvinky, ale o co nebyl zájem vloni, byl zájem letos, a to v hotové krajce…. Těžko odhadnout co bude ten který rok tím pravým trhákem. Každý kus si ale svého zákazníka najde, říkáme si…

V našem stánku si mohli návštěvníci zakoupit podvinky, šperky, rámečky na svá hotová dílka a letošní novinku, malou miniherdulku, která slouží jako upomínkový předmět, ale i jako skutečná herdulka na paličkování drobností. Na otočném stojanu (dílo šikovného muže krajkářky) jsme měly pro všechny povídání a fotografie z akce Krajkový paraván a Paličkované šestiúhelníky. Bylo milé sledovat  jak plno návštěvnic s nadšením  hledá ten svůj upaličkovaný díl.

V pátek navečer proběhla vernisáž Aničky Halíkové v prostorách Muzea krajky nazvané „Moje malá inventura“. Velmi poutavé a opravdu příjemné setkání, které jsme ani neočekávaly.

Krásná byla i výstava v zámku v Rychnově nad Kněžnou. Vystavena tu byla
církevní roucha a jiné kostelní textilie, samozřejmě bohatě zdobené
krajkami a ornáty obohacené náročnými výšivkami. Nad krajkami jeden stojí s
němým úžasem. Náročné techniky, krásné vzory a když si vybavíme, že tuhle krásu vytvářely krajkářky v minulém nebo i předminulém století nad herdulkou
osvětlenou, v lepším případě, petrolejkou - klobouk dolů. Tuto výstavu pořádá Muzeum krajky ve Vamberku.

Jsme moc rády, že spousta profesionálních krajkářek neohrnuje nad námi, amatérkami, nos. Možná si ani neuvědomují, že tím nás vlastně posouvají dále, a my jim tímto velmi děkujeme. Konkurenci v nás rozhodně vidět nemusí, protože my v tomto oboru profesionálkami ani nebudeme, je to náš koníček a děláme to pro svoji radost.

Poslední větou se ohlížíme za Vamberkem 2011 a chceme poděkovat všem ostatním vystavovatelům za milá a příjemná setkání a také návštěvníkům za jejich zájem a těšíme se na Vamberk 2012.

                                                                          

 

 

 

    

 

 

 

 

 

Zde je pár fotografií z předávání cen o nejhezčí stánek. Děkujeme právě vám, návštěvníkům, za tolik přízně a kladné hlasy.
1.CENA.JPG
1.CENA (1).JPG
1.CENA (2).JPG
1.CENA (3).JPG
V této galerii máte možnost pozorovat letošní instalaci stánku. Protože jsme již většinu měly připravenou týden dopředu, nedaly nám konečné úpravy tolik práce, i když jsme nakonec původní záměr zaměnily za úplně jinou variantu. Je vidět, že naše snažení se vyplatilo. Ani jsme to nečekaly a vyhrály jsme 1. místo v soutěži o nejhezčí stánek. Náš dík patří vám, návštěvníkům krajkářských slavností.
Herdulky 2011.jpg
Herdulky 2011 (01).jpg
Herdulky 2011 (02).jpg
Herdulky 2011 (03).jpg
Herdulky 2011 (04).jpg
Herdulky 2011 (05).jpg
Co říci k vernisáži? Jedním slovem - nádherná. Vernisáž Aničky Halíkové, nazvaná "Moje malá inventura" mi nepřipomínala malou, ale velkou inventuru v krajkách Aničky. Nápadité krajky počínající prostírkami, přes paličkované vesty a módními doplňky (jako jsou šperky a límce) konče.... Barevnost, hravost, vkusnost a fantazie....
Vernisáž (01).jpg
Vernisáž (02).jpg
Vernisáž (03).jpg
Vernisáž (04).jpg
Vernisáž (05).jpg
Vernisáž (06).jpg

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9851 | 34%)
Ne (9405 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one