Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...

     Jak to všechno začalo? ... Mohlo by se začít klasickým: "Bylo nebylo....". Ale my začneme trochu jinak: "Byla nebyla...."

     ...jedna diskuse jménem Paličkování na internetovém serveru Rodina. Při ní časem vznikl spolek nesoucí název 1. Krajkářský Netklub, který se poprvé prezentoval ve Vamberku na Krajkářských slavnostech v roce 2007, poté znovu v letech 2008 a 2009. Chodilo nás tam prakticky dost, ale po čase začala komunikace váznout. Znáte to: domácnost, děti, rodina, zaměstnání a další jiné aktivity. Navíc začaly, mezi námi děvčaty, určité neshody.

     Mezitím se zrodila, v roce 2006, diskuse Paličkováníčko na serveru Dáma. Některé z Rodiny se přidaly do nově vznikající diskuse a postupem času jsme se rozrostly na současných 40 členek. Tato čísla se ale každou chvíli mění. Jsme tam samé ženské, až na jednu výjimku z řad mužského pohlaví a pocházíme z různých koutů naší i Slovenské republiky.

     Určitě stojí za zmínku, že členkami diskuse jsou jak profesionální krajkářky, lektorky, tak ale i amatérky nebo úplné začátečnice v oblasti paličkované krajky. Známá jména jsou Alena Třešňáková, Milena Malinová a další...

     Diskuse Paličkováníčko byla zpočátku přístupna všem dychtivým krajkářkám a začínajícím paličkářkám. Postupem času bylo nutno, z nemála důvodů, které zde nebudu rozepisovat, diskusi uzamknout.     

     1. Krajkářský Netklub zanikl krátce po Krajkářských slavnostech ve Vamberku 2009 a pod vedením diskuse Paličkováníčko vznikl Netklub Herdulky, který měl premiéru na Krajkářských slavnostech v roce 2010. Některé členky přešly do nového klubu, některé odešly....jak to tak bývá.  Nikdo z nás ale netušil, jaký úspěch budou mít Herdulky na posledních vambereckých slavnostech, což nás jak zahřálo u srdce, tak především vyvolalo pocit být aktivnějšími.

Vamberecká duha v Bohdanči
Vamberecká duha

Vamberecká duha

DSCN2100.JPG
DSCN2101.JPG
DSCN2102.JPG
DSCN2103.JPG
DSCN2104.JPG
DSCN2106.JPG
Děkujeme Vlaďce Vavřínové za poskytnuté fotografie..... :-)
Plánovaná výstava "Paličkovaná krajka Lenky Malátové", která se měla konat letos v Brně na Špilberku se z technických důvodů odkládá na příští rok v termínu 16.10. - 31.12. 2013
Kongresové šaty byly, po dobu Krajkářských slavností, vystaveny na zámku v Rychnově nad Kněžnou.

Na 4. místě se se svým modrým květem umístila Hanka Humlová .  GRATULUJEME, HANI !!!!!!!

kongres šaty.jpg
kongres šaty (1).jpg

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9851 | 34%)
Ne (9405 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one