Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...

Daniel Couturier (nar. 1937) je Francouz mnoha zájmů žíjící přes čtyřicet let v kraji Anjou mezi městy Angers a Saumurem. Píše knihy, novinové články, provozoval obchodu s uměleckými předměty, je nakladatelem, historikem umění a v neposlední řadě sběratelem. Vlastní dvě unikátní sbírky. Kolekci větrných korouhviček, která byla vystavena letos v Praze a v příštím roce bude ke shlédnutí v Kroměříži (červenec), na Bítově (srpen) a Jindřichově Hradci. Zároveň mu patří sbírka soudobých paravánů. Paravány začal sbírat v roce 1998, kdy vyzval několik renomovaných umělců, aby mu poslali svá díla. První výstava děl Francouzů Michela Moreau, Catherine Faure, Clauda Maillarda, Gillese Lamoura, Francoise Moreau, Benoi Pavie, Itala Franka Costy, Bolívijce Pedro Portugala, Katalánce Josepha Crau-Carrigy, Němce Martina Lersche a Angličana Andrea Pantera se uskutečnila v Angers. Od té doby se jeho sbírka neustále rozrůstá a momentálně čítá přes tři desítky originálních děl (součástí sbírky jsou díla z ČR, Japonska, Ruska, Polska ... Byla vystavena nejen v Paříži, ale i v dalších francouzských městech, např. Montsoreau, Barbisonu, Maugins a na mnoha zámcích, např. Marais, ale i v zahraničí (NSR). Od října do prosince příštího roku má být vystavena pod záštitou marockého krále ve třech význačných centrech severní Afriky.

 

 

Rozměr paravánu :

 169x 46 cm – jeden díl, celkem 3 díly dřevěného rámu spojené panty

 rám bude mít šířku 3,5 cm,

 rozměr výplně 162 x 39 cm – to je plocha pro paličkovanou práci horní část upravená tvar    gotického okna

 63 ks okenních tabulek - vnější rozměr jedné tabulky 18 x 13 cm ,

 3 horní trojúhelníky

Zadání:

Princip práce bude na stejném základu jako právě úspěšně vystavované šestiúhelníky. To znamená, že každá krajkářka vyrobí svůj dílek a ty se v závěru sešijí do tří „plachet“ které se nainstalují se do dřevěného rámu, tvořícího paraván.  

Upozornění: na rozdíl od šestiúhelníků se krajky nebudou vracet a stanou se majetkem vystavovatele pana Daniela Couturiera

Pokud se rozhodnete, že odevzdáte svou „okenní tabulku“, informujte prosím na milimali1@seznam.cz. Počet je určený: 63 ks.

 

Vnější rozměry okenní tabulky 13*18  cm 

Vnitřní rozměry 11*16 cm   

Rámeček 1 cm

Barva – pouze bílá!!!

Materiál obuvnická č. 30 nebo č. 24, len 33*2, bílá mouline 2 nebo 3 nitky (nepoužívat efektní a silné příze!)

Technika – rámeček plátno oba kraje „za dva páry“, uvnitř půdice – řidší technika (záměrem  je navodit efekt průhledu okenními tabulkami – celek paravánu budou tři gotická okna)

Info   milimali1@seznam.cz,   608 064 134, 733 668 982

          Milena Malinová, Svépomoc III/24, 750 02 Přerov

Termín červen 2011 (možnost odevzdání osobně ve Vamberku) ve stánku Valašský krajkářský řemeslný spolek nebo poštou na adresu Mileny Malinové (viz výše)

 

Máme teď jedinečnou šanci rozšířit tuto sbírku paravánů o společné dílo českých krajkářek paličkované krajky. Můžeme poslat do světa ukázku práce šikovných rukou českých žen i mužů. Čím více se nás na společném díle sejde, tím dřív bude moci být vystaveno – snad by jsme mohly stihnout už to Maroko… (rádi bychom náš společný krajkový paraván předali v červenci v Kroměříži)
Tak, tady máme výsledek výzvy pro náš český paraván.

Jak se vám líbí? Já, za svoji osobu, si troufám napsat, že se mi líbí víc než ten předchozí.....

V sobotu 12. listopadu 2011 uspořádal Mohelnický spolek ručních řemesel a Valašský krajkářský a řemeslný spolek MÓDNÍ PŘEHLÍDKU při příležitosti patnáctého výročí založení klubu krajkářek v Mohelnici.

 

V rámci této akce byl poprvé vystaven „ČESKÝ PARAVÁN”.

 

„V loňském roce jsme se přihlásily k výzvě paní Ivy Velískové vytvořit krajkový paraván. Krajkářka Milena Malinová rozeslala výzvu mezi krajkářky a v květnu letošního roku převzal v Kroměřížské rotundě pan Daniel Couturier, francouzský sběratel, paličkovaný paraván.

Protože v České republice zůstal pouze měsíc a pak putoval s majitelem na další zahraniční výstavy, byla Mohelnickým spolkem ručních řemesel vyhlášena nová výzva za český paraván.

Třetí den po výzvě bylo přihlášeno více jak 40 ochotných krajkářek. Trojdílný paraván tvoří celkem 78 malých obdélníčků obklopující tři velké centrální motivy. Své práce odevzdalo 72 krajkářek a některé šikovné krajkářky vytvořily i více dílů. Velké díly navrhly a zrealizovaly Heda Dančíková, Jitka Hanáková a Iva Vanžurová“.

 

Chtěla bych moc, moc poděkovat Všem krajkářkám, které se na výrobě tohoto paravánu podílely.

V současné době je paraván na výstavě ve Valašském Meziříčí a pak po dohodě může cestovat po dalších českých městech.

 

Vlasta Jirásková

 

IMG_9144.jpg
IMG_9145.jpg
DSC_9155.jpg
paravány.jpg
velikost okenní tabulky

velikost okenní tabulky

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9851 | 34%)
Ne (9405 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one