Vizitky Premium od společnosti Vistaprint
...KOUZLO PALIČKOVANÉ KRAJKY...

Rady a porady

 

 

Zde máte možnost diskutovat na různá témata. Průběžně sem také budeme vkládat foto z různých zapeklitých míst při práci na krajce.

Občas se totiž stane, že někdo z nás neví jak dál. Tak prostě "bod mrazu" nafotí a hodí otázku: Jak dál? Vždy se najde někdo, kdo dobře a rád poradí. A s tímto se chceme podělit i s vámi. Není problém, abyste se ptali i vy ostatní. Své zapeklitosti můžete adresovat na: netklub@seznam.cz

Vratná spojka - obrázek

Vratná spojka - obrázek

ZDÁ SE TO BÝT TROCHU ZVLÁŠTNÍ TERMÍN PRO PALIČKOVANOU KRAJKU, ŽE....? Také se používá výraz SPOJKA S DÍRKOU.

ŽE BY NĚCO S AUTY?......no asi když v autě dupneš na spojku a pak pustíš pedál, takže se to vrátí zpět do původní polohy, ne?

NE, TO OPRAVDU NENÍ TO PRAVÉ OŘECHOVÉ.......O tom co je to vlastně vratná spojka je se můžete dočíst v dalších řádcích. Jsou to především texty děvčat z naší diskuse. Je jich tam více proto,  protože každá má svůj výklad a každý to může pochopit z jiného popisu. 

 

To je noční můra většiny krajkářek........Co potom s krajkou???? Je nenavratně poničena a znehodnocena???
Jak na gympu - obrázek

Jak na gympu - obrázek

Gympa je vhodná do okraje klobouku, ozdob, šperků,... Natužená krajka se dá dobře tvarovat. Dočtete se o ní mnoho v nové knize I.D. Paličkování.

V nabídce v e-shopu ji má např. mARTina Vamberk.

 

A máme tady první zádrhel.....Jak toto nejlépe řešit?

Je nutno podotknout, že podvinek pochází z dílny Ludmily Dominové. Rozpracovaná na herdulce Vlaďky Mackové:

Mám tu rozdělanou takovou hvězdičku od Ludmily Dominové ze dvou dílů. Uprostřed té hvězdy se mi potkávají nitky ze čtyř míst, které musím přiháčkovat. Ale já nevím, jestli je mám přiháčkovat postupně nebo je spojit všechny najednou až tou poslední. Spojila jsem háčkem zatím dvě a když se na to dívám, že budu muset připojit ještě třetí a čtvrtou, tak se mi zdá, že tam bude velký nevzhledný chuchvalec. Tak nevím... Ale jak bych zase spojovala všechny?

Hvězda.jpg
Hvězda (01).jpg
Hvězda (02).jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2977"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Moc dlouho se už pídím po programu na kreslení podvinků na PC. Našla jsem knipling od. P. Pónisch, ale nedokážu ho objednat. Vyplním nacionále i zadání a potvrzovací email prostě nepříjde. Moc moc prosím o radu, Děkuji st, Juhasovásmileysmiley
Moc dlouho se už pídím po programu na kreslení podvinků na PC. Našla jsem knipling od. P. Pónisch, ale nedokážu ho objednat. Vyplním nacionále i zadání a potvrzovací email prostě nepříjde. Moc moc prosím o radu, Děkuji st, Juhasovásmileysmiley
Tužím asi trochu netradičně, ale funguje to ... používám obyčejný, nejlevnější lak na vlasy. Pokud se to nepřežene, ani špendlíky "nepouštějí rez" :o)
Bingo, napaření snesou právě pouze kvalitní lněné nebo bavlněné nitě,pokud použijete cokoliv efektního, vlnu, hedvábí, lurexy, gympy, tak pozor!!!! Samozřejmě nelze napařit kůže, papíry, přírodniny apod. Pozor na Anchor Metalic, ten nesnese žehlení obecně ....
Já jsem krajky vždy tužila pouze "smraďochem". Teď použiji čistý kus látky lehce namočený v alba efektu - ten překryji dalším suchým hadrem a to celé přežehlím horkou žehličkou. Nakonec celé opět přežehlím přes suchý hadr. Pravdou je, ale že já paličkuji většinou z bílých obuvnických nití a ty snesou napařování bez újmy na niti :-)
bubasaurka
Já tužím 40 let všechny své krajky chemií. Nikdy jsem žádnou krajku nenapařila, tento způsob mně osobně nevyhovuje, protože pro svou tvorbu často používám materiály, které napaření nevratně poškozuje. Tužení je věc zkušenosti, záleží na každé krajkářce, jaký způsob si osvojí a jaký jí vyhovuje. Nic nelze dopředu zavrhovat, způsoby mohou být různé. Je však nezbytně nutné mít krajku před dokončením dobře upaličkovanou, tužidlem, byť sebelepším, se tyto chyby nenapraví.
Netužím skoro vůbec,pokud se krajka dobře udělá tak to moc potřeba není.Hotovou krajku přežehlím a když už tužím,tak pouze prostorové věci a to smraďochěm(polystyren + perchloretylen)Teď už asi nebudu tužit vůbec,hodlám začít používat gympu na kytičky,bižuterii a prostorové věci.
Když krajku dokončím, pokryji mokrým hadrem a přepařím žehličkou. Poté nechám uschnout (nebo vyfénuji) a v případě potřeby natužím perchloretylenem smíchaným s polystyrenem. Zkoušela jsem i lepidlo Herkules s vodou v poměru 1:1. Také to nebylo špatné.

Ale někdo tvrdí, že při správném utahování není tužení krajky potřeba. Prý po letech tužidlo na krajce zežloutne, a tím ji vlastně znehodnotí. A jak tužíte (netužíte) vy?
Informace nám poskytla paní Jana Štefková z Merklovic.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (9851 | 34%)
Ne (9405 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one